Galeri

Galeri

Yiva Zeytinyağı, Zeytin ve Zeytinyağı diyarı Büyükbelen / Manisa da kendi bahçelerinden edindiğimiz geleneksel lezzeti; en taze, en sağlıklı ve doğallığıyla sofralarda buluşturmaktadır. Modern tesislerde fidanın dikimi, yetiştiricileri ve işlenme maliyetleri kadar mekanik yönlendirme ile en doğal nihai tüketicie sunar.
Ölümsüzlük ağacı olarak bilinen zeytin ağaçlarının meyvesinden en iyi zeytinyağı üretme biçimi erken soğuk hasat sıkım yöntemidir. Tarihten izler taşıyan geleneksel lezzeti ile her damlasında sağlık ve kalite vardır.
En taze şekliyle sofralarınıza gelen Yiva Zeytinyağı; bir üründen beklentiniz doğallıkta memnuniyetinizi en üst düzeyde tutmaktadır.

Üstün ve değerli anlamına gelen YİVA; Oğuz boylarından olan ve geçmişi 1100 lü yıllara kadar dayanan Türkmen Yiva boyundan esinlenerek marka ismi olarak belirlenmiştir. Yiva boyu, üretim merkezimiz olan olan Saruhanlı İlçesi Büyükbelen Köyünde etkinlik gösteren, Türkmen ve Yörük kültürünü bölgemize yerleştiren Türk boyları arasında yer almıştır.

20 sene öncesine dayanan YİVA markasının kuruluş süreci, boş bir arazide amatör bir ruhla başladı.

Toprağa ve zeytin ağaçlarına olan sevgi ve bağlılık, kısa sürede toprağı işleyecek ve besleyecek bilginin; sonrasında ilkeli, çalışmayı seven, hedefleri olan kurumsal bir şirketin oluşmasını sağladı.

Bu süreç içerisinde geleneksel tarım metodlarından gelen geçmişin tecrübesi ile modern tarım uygulamaları harmanlanmıştır. Toprağın işlenmesi, ağaç bakımı, zeytinin özenle seçilerek toplanması , mekanik yollarla zeytinyağı elde edilmesi ve ambalajlanmasına kadar olan süreç ciddi olarak takip edilen bir iş akışı sürecinde sürdürülmektedir.